Ten, kdo z Vás již cestoval obytným autem za golfem, určitě musel řešit, kde přespat. Dodnes bylo možnosti pár. Vyhledáte si v okolí golfových hřišť kemp nebo karavanové stání (stellplatz) a budete doufat, že je na úrovni. Anebo si zavoláte na hřiště a budete doufat, že trefíte na ochotný personál, co Vám telefonicky dopředu dovolí na hřišti přespat. Anebo se zkusíte domluvit na místě a máte plán B, kdyby to nevyšlo. Po dnešku už nemusíte cestovat v nejistotě. Rozhodli jsem se pro všechny golfisty udělat průzkum, ať do budoucna víme, na čem jsme.

V průběhu dubna 2021 proběhl průzkum českých golfových hřišť s 18 a více jamkami. Ptali jsme se, jak jednotlivá hřiště přistupuji ke golfistům v obytných autech. Po pár kolech mailování, telefonování a pár osobních návštěvách můžeme konstatovat, že situace není vůbec špatná. Drtivá většina golfových hřišť si uvědomuje, že golfisté v obytných autech jsou zajímaví klienti, kteří přinesou hřišti tržby nejen v podobě fee, ale rovněž rádi utratí peníze za jídlo, pití a další nabízené služby. 90% golfových hřišť Vám umožní na hřišti přespat v obytném autě, samozřejmě pod podmínkou, že si tam zahrajete.

Velice nás potěšilo, že existují i hřiště, která mají přímo místa vyhrazená pro obytná auta s veškerými službami karavanového stání. Dalším pozitivem byla skupina manažerů, kteří o budování karavanových stání uvažuji nebo jsou už přímo v realizaci. A patří mezi ně i prvotřídní hřiště jako např. Hluboká!

Hřiště, kde naopak nepřespíte, lze rozdělit do dvou skupin. Areál, který si drží svůj image plně privátního klubu – Casa Serena a top hřiště, kam tak nějak obytné auto nezapadne – Oaks a Albatross. No a druhou skupinou jsou hřiště, která si na tu první hrají, ale nějak tam nepatří…ty si najděte v databázi sami 🙂

V seznamu hřišť naleznete kromě základních informací o hřišti, většinou převzatých ze stránek hřiště, i základní parametry k přespání v obytném autě:

  • Zda je STÁNÍ, čti přespání, dovoleno
  • Zda je stanovena cena – existují možnosti dohody, zdarma nebo je určena ceníková cena
  • Zda je k dispozici připojení na 230V – tady existuje celá škála možností – již připravené přípojné místo, připojení na zásuvku někde „na baráku“, případně na nabíječku golfových vozíků. Odpověď NE, tedy berte spíše jako orientační a znamená, že není OFICIÁLNÍ přípojka. Vždy se ještě na možnost provizorního připojení zeptejte, pokud máte potřebu – dlouhý kabel výhodou
  • Zda je k dispozici pitná voda – opět platí totéž, co pro elektřinu. ANO – existuje venkovní kohoutek s pitnou vodou. NE – nejdříve zkuste pohledat a poptat se, než to vzdáte. V drtivé většině však je pitná voda uvnitř budovy a natankování malého kanystru by v krizové situaci neměl být nikde problém

Informace v seznamu chceme udržovat aktuální a dále rozšiřovat. Proto pro Vás objíždíme všechna hřiště a situaci mapujeme na místě. Stejně tak uvítáme, pokud budete s ostatníma sdílet vlastní zkušenosti z jednotlivých hřišť – formou komentáře, případně do emailu a my informaci aktualizujeme.

Doufáme, že Vám naše poznatky pomohou a těšíme se na setkání někde na hřišti – HEZKOU HRU A KLIDNÝ POBYT!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Registrovat

Obnova hesla

Zadejte prosím uživatelské jméno nebo emailovou adresu, emailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.